Asociace televizních organizací (ATO), tleskám za uverejnenie Crossmediální studie 2015.
V tuzemsku máme mediatypy, ktoré radi preháňajú. Nečudujme sa, že sa preháňa v prospech internetu na úkor TV. Dnes to okorenil Michal Feix za Seznam.cz v rozhovore pre Médiář: „Internet jako médium je dnes podceněný, míněno v číslech z koláče peněz, které tečou do jednotlivých mediatypů.“ Kam však do českého online presunúť TV rozpočty, keď celý český Netmonitor streaming dosahuje za mesiac menej tzv. iGRPs, ako české televize počet GRPs za jediný deň? Viac k téme iGRPs tu.
Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR), spolu s Unie vydavatelů, Rozhlasové sekce SKMO a Asociace měření venkovní reklamy si dokonca vyžiadalo ponuky potencionálnych realizátorov crossmediálneho merania. Ako si máme, ako klienti vysvetliť, že niečo také sa pokúšajú bez AKA a ATO? Pozor, aktivity SPIRu si vážim, ale ak kontinuálne mierne praháňajú, čo sme si pri internete zvykli, pri téme crossmediálneho merania, prestrelili za hranu. Občas to môže pripomenúť správanie mladšieho súrodenca u rodičov a vymedzovanie sa voči staršiemu súrodencovi. Na dobrej nálade medzi TV a Internetom neprispeje ani skutočnosť, že z vedenia SPIRu „vypadol“ zástupca TV Nova.
V čase, ako si internet, tisk, rozhlas a outdoor spolu dolaďujú, ako by to mohlo vyzerať, ATO si dalo zrealizovať Crossmediálnu štúdiu, ktoré nám veľa povie o aktuálnom stave a mala by sa stať východiskom pre ďalšie diskusie k tejto téme.
Z 30 stranovej prezentácie, pre nás, TV klientov odporúčam stranu, ktorá graficky popisuje závislosť veku na kozumácií médií. Pozor, minúty denne sú kumulatívne.
A ako príklad zavádzania zo strany internetových médií sú tu dve strany, ktoré popisujú spôsob priklašovania. Väčšina pozitívnych informácií na tému internet je na úzkej cieľovej skupine, neporovnateľnej s TV nákupnou cieľovou skupinou.