CzechTourism: YouTube je týdeník a TripAdviser supplement

Ešte do včera dopoludnia som mal nádej. Nádej na to, že v zápise zo zasadnutia vlády z minulej stredy 2.4.2014, ktorú zverejnili včera 8.4.2014 nebude aj nasledovné:

Informace o nadlimitní veřejné zakázce s využitím výjimky podle § 18 odst. 2 písm. d) zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších předpisů s názvem Nákup mediálního prostoru v televizním vysílání pro realizaci integrované marketingové kampaně. č.j. 272/14 Předkládá: ministryně pro místní rozvoj

Existovala nádej, že Sobotkova vláda nebude opakovať nehospodárne kroky Nečasovej vlády. Alebo aspoň, že nebudú tak okato porušovať zákon o verejných zákazkach. Napriek tomu, že Andrej Babiš sa opakovane dušoval, že jeho hnutie sa bude správať, ako správny hospodár, neefektívnemu míňaniu v CzechTourismu zatiaľ nedal STOPku. Viac o zakázke, ktorá bola prejednaná na vláde formou informácie je tu. Obdobný scenár, ako pred rokom. S tým rozdielom, že čiastka bola 391 mil. Kč a podpísal to pán Nečas. Viac v článku tu.

Ale, aby som svojich čiateľov nenudil len jednou informáciou, pridám ďalšie. Dozvieme sa kopu zaujímavých vecí, ktoré sme doteraz nikdy a nikde nepočuli, nevideli a nečítali. CzechTourism je skutočne unikátny. A pridám príklady, kde konflikt záujmov, alebo ak chcete preferovanie médií pána ministra financí je kričiace.

Gastronómia v ČR v tisku: 50% pre Mafru

CzechTourism tento mesiac zverejnil novú zákazku na niekoľko trhov v Európe a zároveň aj na samotnú ČR. V rámci ČR uviedol konkrétne štyri printové média, ktore by rád použil. To skutočne máme v ČR medzi 5 tis. a viac printových médií, len dva printy pre oblasť gastronómie? A skutočne, to jediné a to najlepšie, čo máme v ČR k dispozícii z viac, ako 5 tis. printových médií, mimo gastronómie sú média z portfólia ministra financií? Ja len kladiem otázky.

CTgastroCR

 

 

TripAdviser je supplement a Google týdeník

Bez mučenia, toto som fakt netušil. Od teraz viem, že na YouTube stačí pristupovať raz týždenne.

CTgastroFR

 

Francúzi do ČR, alebo do Babišovej reštaurácie?

CzechTourism uz niekoľko rokov komunikuje často na priamo susediace krajiny a aj výberové konania sú vo väčšine na priamych susedov a to Nemecko, Rakúsko, Poľko a Slovensko. Majú to najbližšie, príde mi to najrozumnejšie. Avšak vo verejnej zákazke, kde majú do ČR nalákať na kulinárske špeciality, tradičný zoznam zmenili. Slovensko nahradili Francúzskom. Koľko bude asi tých Francúzov, ktorí by prišli do ČR za gastronómiou. Ani vo sne by ma nenapadlo uveriť tomu, že Francúzsko je tam z dôvodu toho, že Andrej Babiš si otvoril reštauráciu na Francúzskej riviére. A možno má záujem podávať aj českú kuchyňu.

Všetky moje články k CzechTourism sú dostupné tu.