Marketing Festival 2015 je nevyhnutnosť!

Marketing Festival 2013 bol prvý ročník konferencie o digitálnom marketingu. Nezúčastnil som sa, ale následne ohlasy ma presvedčili, že pre mňa, čo považujem internet za jednu veľkú čiernu dieru je to jediná konferencia v ČR&SR z prostredia digitálneho marketingu, ktorá stojí za to. A to kľudne aj cez víkend.

Marketing Festival 2014 začal workshopmi v piatok 31.10. a pokračoval cez víkend 1. – 2.11.2014 v Janáčkovom divadle v Brne s vypredanou kapacitou 1 tis. účastníkov. To bol druhý ročník konferencie svetovej úrovne konanej pod taktovkou Jindřicha Fáborského.

Marketing Festival 2015 je nevyhnutnosť pre každého markatéra. A pomôže len osobná účasť. Musíte to cítiť a vsiaknuť. Dva dni vypnutý mobil od práce a byť v inom svete. Práve počas prednášok máte šancu prísť na mnoho myšlienok pre jednotlivé oblasti digitálneho marketingu, ktoré následne v práci môžete prejsť s kolegami a dodávateľmi.

MktFest

TOP rečníci Marketing Festival 2014

 • Avinash Kaushik
 • Dr. Peter Meyers
 • Julie Joyce
 • Martin Roettgerding
 • Russell Savage
 • Jan Řezáč
 • Simo Ahava
 • Craig Sullivan
 • Mike King
 • Peter O´Neill
 • Brian Dean
 • Sandra Camacho
 • Filip Podstavec

Do Brna prišla špička z globálneho, i českého digitálneho marketingu, od ktorej sa môžeme inšpirovať. Či to je strana klientov, médií, ako aj agentúr. Primárne tých nedigitálnych! Základne znalosti z digitálneho marketingu ste museli mať, inak by to bola pre vás španielska dedina. Český a tobôž slovenský digitálny marketing ešte nie je tak ďaleko, ako ten v US, či UK, ale smer je daný. Moderátorom bol David Špinar z Google ČR.

Avinash Kaushik kritizoval a inšpiroval

mktfest3Google Evangelist – Avinash Kaushik bol úžasný. Či už formou, alebo obsahom. Avinash pobehoval viac, ako hodinu na divadelných doskách s Google Glass. Čo našiel na českom internete, hodne kritizoval. A občas aj pochválil. Konkrétne príklady s argumentáciou. Podrobne vysvetlil See – Think – Do – Care model. Ja osobne mám obavu, či pri dnešnej fragmentácii agentúr na špecializované podčasti digitálneho marketingu, sú v tuzemsku také, ktoré by dokázali koordinovane obhospodáriť všetky potrebné nástroje k odprezentovanému modelu See – Think – Do – Care:

Display
PPC
SEO
YouTube
Social
Affiliate
Emailing

Absencia odborných médií

Kde boli odborné média?! Žiadna Stratágia, či už zo Slovenska, alebo Čiech. Ani slovenské Mediálne.sk, ani český Mediář.cz, smutné. Marketing & Media s Media Guru absentovali tiež. České novinárske farby hájil Marketing Journal a mediálny partner Marketing Sales Media. Ale, kde boli ostatní?! Globálne digitálne hviezdy sú len dvesto km z Prahy a sto km z Bratislavy. Z časti ešte môžeme porozumieť „off-line“ markatérom, ale odborným médiam? S týždňovým odstupom – 10.11.2014, týždenník Marketing & Media priniesol informáciu rozsahom cca 1/3 strany a to ešte od spolupracovníčky redakcie. Oproti tomu, z vlastnej marketingovej akcie Forum Média, priniesli 8 celostrán, plus úvodnik šéfredaktora a otvárací článok na titulke. Autorke príspevku, Monike Hronovej sa neuprie obdiv k Davidovi Špinarovi ;-)

MaM o MktFest

No Excuses!

V prezentácii Dr. Peter Meyers vidím zhrnutie nie len jeho prezentácie, ale aj celej konferencie. V našej česko – moravsko – slovenskej kotline teda žiadne výhovorky.

NOexcuses

Ďalšie zdroje

Väčšinu prezentácií, spolu s prípadovými štúdiami nájdete tu.

Na konferencii vychádzal aj denník, tri inšpiratívne vydania sú dostupné tu.

11 hodín záznamov bez reklám a s titulkami za 1 000 Kč / 40 EURsi môžete objednať tu.

MktFestPMA