Martin Heržo, TV Joj: Pretože tá cena je absolútne mimo rámca, ktorú nedokáže vysupportovať nikto iný, ako najväčšia mediálna agentúra.

Tohtoročná konferencia Mediálne trendy 2023 od TREND konferencie obsahovalo 7 blokov. Posledného bloku pod názvom Klient – mediálna agentúra – médium + Mediálni konzultanti som sa zúčastnil osobne spolu s

Karina Macikova Kuzmiakova, Media strategy expert, Slovak Telekom

Roman Rajtár, Vedúci marketingu & produktu, Škoda Auto Slovensko

Martin Herzo, Obchodný riaditeľ, JOJ

Michal Teplica, CEO, News & Media Holding

Dusan Viszt, CEO, Zenith, Publicis Groupe

Otázky publika

Takmer polovica (27 z 57) z položených otázok padla v poslednom bloku

25 otázok z celého dňa nezískalo ani jeden bod v hlasovaní

5 otázok z celého dňa získalo viac, ako 2 body

Najviac otázok na telo išlo na mňa

Spolu padlo 18 otázok čisto na mňa. Defacto každá tretia otázka z toho dňa. Čím nenaznačujem, že som si pripadal, ako na výsluchu ;) Pripájam TOP3 s najvyšším počtom bodov, ak bude záujem neskôr sa k nim vrátim. 

Score 3: Odkial ziskavaju medialni konzultanti insighty pre poradenstvo klientom?

Score 4: Kolko investuje medialny konzultant do dat o spotrebitelovi, trhu, konkurencii a technologii za rok?

Score 4: Pan Macinga, co hovori Kofola na to, ze nakupujete kampane aj pre Maspex, konkurencneho predajcu nealko drinkov?

Najväčšie skóre získala otázka/poznámka k prehláseniu Martina Herža z TV Joj

Diskusia bola defacto o dôvere v trojuholníku Klient – Agentúra – Médium. Ale, aj o tom, že sú prípady, kedy Klient už nemá potrebu využívať služby mediálnej agentúry a má záujem nakupovať na priamo. Žiaľ, nie všetky média majú záujem o spoluprácu na priamo. Napríklad taká TV Joj, aspoň podľa jedného účastníka konferencie. Moja skúsenosť je obdobná, časť klientov sa na priamu dohodu s médiom nedostane. Čo by mohlo byť na zváženia prešetrenia aj pre Protimonopolný úrad.

Začalo to síce odvážnym tvrdením, z ktorého sa dalo krásne vykľučkovať. Ale Martin Herzo to automatický stiahol na Martin Hauptvogel z MediaJet Group a ich aféru s Alza.cz a.s., ktorú im odmietol a odmieta nakúpiť a poslal ich za UNIMEDIA, s.r.o.Viac v 59 minúte z video záznamu z predmetného panelu.

Score 4: Nie je nekorektné ked nas Joj napriamo odkázala na mediálku, ktora nam da priestor výhodnejšie? Firma nevie nakupit napriamo-je nutena ist cez mediálku,platit ju

Na to reagovala dotyčná firma opäť a máme tu naj otázku/poznámku z celého dňa:

Score 6: Niesom Martin som firma ktora chcela nakupit priamo od TV Joj … teda realne sme to zažili. Odpoved velmi prekvapila a nebola korektná veru

Aférka s Alzou je síce úsmevná, ale to najkľučovejšie len prišlo následne, po dodatočnej otázke od skvelého moderátora celej akcie Gabriel Tóth na Martina, že prečo nedokázal (MediaJet) nakúpiť (Alzu). A následnu odpoveď si treba dobre zapamätať

Martin Heržo, TV Joj: Pretože tá cena je absolútne mimo rámca, ktorú nedokáže vysupportovať nikto iný, ako najväčšia mediálna agentúra.