Milan Hladký, slovenský šéfredaktor českého časopisu Marketing & Media

Daniel Köppl je český šéfredaktor slovenského časopisu Stratégie tretím rokom. Na „oplátku“, Milan Hladký bude slovenským šéfredaktorom českého časopisu Marketing & Media od 1.4.2014. Áno, je to potvrdenie, že Slovensko sa môže učiť z ČR a Česko sa môže učiť zo SR. Medzi obdobných česko – slovenských „obojživelníkov“ patrím cez desať rokov aj ja osobne, samozrejme nie na pozícii šéfredaktora :-)

foto Milan Hladky orez

Kto je Milan Hladký?

V reklame pôsobí od roku 1994. V rokoch 1996 až 2010 sa v reklamnej agentúre Vaculik Advertising (aktuálne Made By Vaculik) podieľal na príprave reklamných kampaní pre mnohé domáce aj zahraničné značky. Z tých najvýznamnejších spomeniem Tatra banku, EuroTel, T-Mobile Slovakia, T-Mobile Czech republic, Panasonic, VW, Dell, Ikea a GlaxoSmithKline.

V rokoch 2005 – 2007 bol Milan Hladký viceprezidentom ADC Slovakia (Profesné združenie kreatívnych pracovníkov v reklame), viackrát bol nominovaný do poroty kreatívnej súťaže Zlatý Klinec, v roku 2005 bol nominovaný do poroty New York Festivals – World’s Best Advertising v kategórii TV spot.

Milan Hladký stál spolu s Luciou Tarbajovskou pri zrode Brand Academy – inštitúcie, ktorá sa špecializovala na vzdelávanie v oblasti značky a komunikácie.

Na prelome rokov 2011/2012 sme spolu s Milanom Hladkým vytvorili spoločný reklamno – mediálny konzultantský tím Mačinga & Hladký.

Aby som nezabudol, Milan bol aj novinár. Pred tým, ako v roku 1994 vstúpil do reklamy, pôsobil v denníkoch Smena a Práca. Verím, že bude bude dobrým šéfredaktorom. Držím palce.

Osobne ma veľmi teší, že už obe polovice z tímu Mačinga & Hladký budú čoskoro viac tu v Prahe, ako v Bratislave :-)