Najefektívnejšie globálne promo na eshop: Amazon PrimeAir

BloggerMacinga_AmazonPrimeAir

Amazon je najväčší eshop na svete. Predvianočné obdobie je nie len pre kamenné, ale aj on-line obchody najlepším časom pre predaj. Pre väčšinu divákov TV staníc, poslucháčov rádio staníc, čitateľov novín a časopisov a samozrejme užívateľov internetu bol Amazon Prime Air predstavený, ako realistický produkt blízkej budúcnosti určený na doručovanie menších zásielok v krátkom čase za pomoci drona. Ukážkové produktové video je presvedčivé.

Ukážkové produktové video je v skutočnosti dokonalé reklamné video! Amazon Prime Air je ukážka živého sna každého retailového marketingového riaditeľa. Za relatívne nízke produkčné náklady a bez nákupu reklamného priestoru v médiach, dostať svoje dve kľúčové značky – Amazon a Prime, do celého mediálneho eko systému (televízia, rádio, tlač a internet). A to vrátane takých mediálnych domov, ako americké The New York Times, alebo britská BBC.

Všetko to začalo v nedeľu 1. 12. 2013 v programe 60 Minutes na americkej TV stanici CBS. S TV s najvyšším ratingom 11,1% v US* za predošlý týždeň. Jeff Bezos, CEO a zakladateľ Amazon, osobne odprezentoval futuristický plán doručovania dronom. Záznam si môžete pozrieť tu.

Na oficiálnom kanály Amazon na YouTube dosiahlo video s Amazon Prime Air za prvý týždeň cez 12 mil. videní. Ďalšie miliónu videní sú na ďalšich kanáloch a iných videoserveroch. Ďalšie desiatky miliónov vzhliadnutí sú v rámci článkov na internete. V rámci globálneho TV zásahu musíme počítať trojciferné číslo v miliónoch divákov. A to všetko za jeden jediný týždeň, v dobrom načasovaní, tri týždne pred Vianocami.

Presné kľúčové spojenie Amazon Prime Air má vo vyhľadávači Google k 8. 12. 2013 na doméne .sk  15 tis. odkazov. Na .cz doméne 92 tis. odkazov. A celosvetovo už 39 mil. odkazov!

* Source: Nielsen. Primetime Broadcast Programs. Ratings are the percentage of TV homes in the U.S. tuned into television.