Podíl na sledovanosti Televize Seznam (Seznam.cz TV) po roce fungování dosahuje 0,2%

Dáta o sledovanosti Televize Seznam (Seznam.cz TV) sú verejne dostupné už viac, ako 3/4 roka. Zástupca Seznam.cz TV, v zastúpení riaditeľa obsahu aj na tohtoročnej oborovej konferencii IAC (11.4.2019) tvrdil, že dáta o sledovanosti nie su verejné. A oborové média – Borovan, Lupa, Mediaguru, Mediar…  sa k tomu zatiaľ nedostali. % blízke k nule neprekvapujú, aj keď som tajne dúfal aspoň 0,5% v 15-54 po roku vysielania. Šokujúca je pre mňa štruktúra divákov. Sú starší, ako u najväčšej komerčnej stanici (Nova). O porovnaní s hudobnou stanicou Óčko ani nehovoriac.

Televize Seznam (Seznam.cz TV) dosahuje negatívnu afinitu 0,95  v mladšej cieľovej skupine v  15-54 voči staršej cieľovej skupine 15+. Pre porovnanie s Óčkom, ktoré dosahuje kladnú afinitu 2,02. Avšak aj v porovnaní s Nova, ktorá dosahuje kladnú afinitu  1,14.

S čím porovnávať Televize Seznam (Seznam.cz TV)? S mládežníckou TV Óčko? So spravodajskou ČT24? Je možné ich porovnať s TA3, slovenskou spravodajskou TV stanicou?

Televize Seznam v zisku?!

Pred týždňom vyšla správa, že Televize Seznam skončila v zisku za svoj prvý rok vysielania. To sa v tuzemsku zatiaľ nikomu z novo založených TV nepodarilo, neuveriteľné. Až na to, že ide čisto o účtovnú schránku bez zamestnancov.

Drvivá väčšina výnosov ide priamo na Seznam.cz, a.s.

V prípade nákladov ide o 70% priamo na Seznam.cz, a.s.


promotion

Czech advertiser? Slovak Advertiser? Don’t miss

Pavol focus on independent media consultancy with 25 years experiences in advertising media. Pavol is guardian of media budget as an investment in growth. Pavol integrate all media types while improve ROI/ROAS. Pavol helps Czech & Slovak advertisers to use media investment more effectively.

macinga.media