Slovenská zlatá Effie porušuje základné pravidlo štatútu súťaže

Vážená pani Šimeková, výkonný riaditeľ KRAS,

Vážený pán Mikle, predseda poroty Effie Slovakia,

podľa platného štatútu súťaže Effie Slovakia, ste len vy dvaja spoluzodpovední nad dohľadom dodržiavania štatútu (Čl. 2, ods. 10).

Pre pripomenutie všetkým čitateľom, v Čl. 3 – Základné pravidlá sa píše: Súťaž EFFIE® je slovenská národná súťaž reklamných kampaní vytvorených výlučne pre slovenský trh, s pôvodným konceptom komunikačnej stratégie a pôvodnou kreativitou. Pre vylúčenie pochybností sa pod pôvodným konceptom komunikačnej stratégie a pôvodnou kreativitou rozumie, stratégia a kreativita vytvorená výhradne pre slovenský trh.

A z dôvodu Čl. 12, ods. 7), kde sa píše: „Všetky rozhodnutia poroty o udelení ocenenia sú konečné bez možnosti podania protestu alebo iného opravného prostriedku.“, vám píšem tento otvorený list vo veci udelenia slovenskej zlatej Effie pre Istropolitana Ogilvy za prácu s názvom Sagan parking on Citroen.

Podľa verejne dostupnej prihlášky reklamnej agentúry Istropolitana Ogilvy pre prácu s názvom Sagan parking on Citroen išlo od úplneho začiatku o kampaň vytvorenú pre celosvetové publikom, šírenú cez celosvetové médiá, nie len v digitálnom priestore, ako sa uvádza v samotnej prihláške. Ani len samotný názov prihlásenej práce nie je v Slovenskom jazyku a v samotnom videu nie je žiaden slovenský hovorený text. Prikladám kópiu z prihlášky, kde je celosvetová stratégia zásahu, čo je v priamom rozpore so základným pravidlom súťaže (stratégia výhradne pre slovenský trh). A moja hlavná otázka znie: Čo Vás pani Šimeková a čo Vás pán Mikle, viedlo k tomu, že prácu evidentne určenú pre celosvetový trh, ste pustili do hodnotenia súťaže Effie Slovakia, určenú výlučne prácam pre slovenský trh?

Planovane sirenie Sagan Citroen

Zároveň vás prosim o sprístupnenie informácií o zložení poroty Effie Slovakia 2013 v prvom kole. Ďalej prosím o sprístupnenie kompletných informácií o hlasovaní členov poroty v prvom a druhom kole Effie Slovakia 2013.

Tento otvorený list bude po odoslaní na Vaše e-mailové adresy zverejnený na mojom osobnom blogu www.macinga.com

S pozdravom,

Pavol Mačinga

Štatút súťaže Effie Slovakia je tu.

Prihláška Istropolitana Ogilvy za ktorú získala slovenskú zlatú Effie je tu.

[fusion_builder_container hundred_percent=“yes“ overflow=“visible“][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=“1_1″ background_position=“left top“ background_color=““ border_size=““ border_color=““ border_style=“solid“ spacing=“yes“ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ padding=““ margin_top=“0px“ margin_bottom=“0px“ class=““ id=““ animation_type=““ animation_speed=“0.3″ animation_direction=“left“ hide_on_mobile=“no“ center_content=“no“ min_height=“none“][polldaddy poll=7620507]
Technická poznámka:
vo štvrtok 5.12. o cca 18:30 bol výsledok:
50% za Nespĺňa kritéria súťaže a ocenený by ju mal vrátiť.
vo štvrtok 5.12. o cca 19:30 bol výsledok:
70% za Spĺňa kritéria súťaže, všetko je v poriadku.
[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]