Super Bowl 2020

Sledovanosť Super Bowl LIV dosiahla v USA 102 miliónov divákov

Úplne presne ide o 99,9 milióna divákov v priemere za zápas v lineárnom TV vysielaní na stanici FOX na živo plus s odloženou sledovanosťou v ten istý deň (3:00-3:00). S podielom na sledovanosti 69% domácnosti. Podľa Nielsen a všetkých ostatných so zdrojom dát od Nielsen. Ak zoberieme do úvahy všetky platformy od skupiny FOX, vrátane streamu sme na 102 miliónov divákov. Podľa zdroju FOX a všetkých ostatných so zdrojom dát od Fox.

Sledovanosť mierne stúpla a dala nádaj udržania si magickej hranici 100 miliónov divákov na zápas

Super Bowl dosiahol najvyššiu sledovanosť pred 5 rokmi, išlo o 49. finále (XLIX) sezóny 2014 vysielanú 1.2.2015 na stanici NBC – 114,4 milióna divákov. Pred pár dňami išlo o 54. finále (LIV) sezóny 2019 vysielané 2.2.2020.

Počas Super Bowl 2020 odbehlo 77 reklám!

Keď dvaja robia to isté, nie je to vždy to isté. Napriek obdobnej cieľovej skupiny hlavných hráčov na trhu, mali v poslednú nedeľu odlišné ponatie kreatívneho stvárnenia značky/benefitov. Tri príklady za všetky. Trump vs Bloomberg, Amazon vs Google, Coca-Cola vs Pepsi.

Donald Trump vs Mike Bloomberg

Medzi nimy bol aj súčasný prezident Donald Trump a kandidát na prezidenta Mike Bloomberg. K posolstvu pristúpili odlišne.

Mike Bloomberg si dovolil aj paródiu na video Donalda Trumpa

Amazon vs Google

https://www.youtube.com/watch?v=RF9t2rFmTVE
https://www.youtube.com/watch?v=6xSxXiHwMrg

Coca-Cola vs Pepsi

https://www.youtube.com/watch?v=ddADu4-A7Io

a mám tu niekoľko starších TV reklám spojených so Super Bowl…

TOP ikonická reklama – Apple 1984

Táto kráska, v podobe auta, modelky a plechovky uviedli v r. 1992


promotion

Czech advertiser? Slovak Advertiser? Don’t miss

Pavol focus on independent media consultancy with 26 years experiences in advertising media. Pavol is guardian of media budget as an investment in growth. Pavol integrate all media types while improve ROI/ROAS. Pavol helps Czech & Slovak advertisers to use media investment more effectively.

macinga.media